TULEVIK, MIDA EI PEA OOTAMA

Tulevik on kohal uue KONA Electricu näol. KONA Electricu välimus on uuenenud, muutes ta teedel veelgi äratuntavamaks. Enamgi veel, ühe laadimisega lubatud 484 km sõiduulatus (kombineeritud) kasvab vaid linnas sõites 660 kilomeetrini* ning selle rohke turva-, ühenduvus- ja mugavusvarustus aitavad sul oma tulevikust parim kätte saada.
* Need sõiduulatused saavutatakse 64 kWh akuga vastavalt kergsõidukite ülemaailmsele ühtlustatud katsemenetlusele WLTP. Sõiduulatus võib varieeruda sõltuvalt teetingimustest, sinu sõidustiilist ja temperatuurist.

 

KONA perekond

Kõrvuti täiselektrilise versiooniga on uus KONA saadaval ka teiste elektriliste jõuülekandesüsteemidega, nagu 48 V diiselmootoriga kerghübriid ja hübriidmudel. Ja kui vajad midagi sportlikumat, võid valida kas dünaamilise, autospordist inspireeritud N Line varustustaseme* või KONA N sportmudeli, mille suurim võimsus on 280 hj.
* Saadaval 1,6-liitrise T-GDI bensiinimootoriga.

 Hübriid

Esmaklassiline ökonoomsus. Hübriidmudeli jõuallikaks on spetsiaalselt kalibreeritud 1,6-liitrine GDI otsepritsega bensiinimootor ja 43,5 hj elektrimootor koos 6-käigulise sportliku topeltsiduriga automaatkäigukastiga. Avasta veel >
 Kerghübriid-diiselmootor

1,6-liitrise diiselmootori võimsus on 136 hj. Säästa 48 V kerghübriidsüsteemiga kütust ja vähenda heitgaase. Kerghübriidsüsteem toetab sisepõlemismootorit kiirenduse ajal täiendava pöördemomendiga. Avasta veel >
 


Bensiinimootor

Saadaval on kaks bensiinimootorit. 1,0-liitrise T-GDI bensiinimootori võimsus on 120 hj ja see on saadaval kas 6-käigulise manuaal- või 7-käigulise topeltsiduriga automaatkäigukastiga. Sportlikum jõuülekandesüsteem on 1,6-liitrine T-GDI bensiinimootor, võimsusega 198 hj. See on saadaval sujuva käiguvahetusega 7-käigulise topeltsiduriga automaatkäigukastiga ja nelikveolisena. Avasta veel >

TULE PROOVISÕIDULE

VÄLIMUS


VOOLUJOONELISELT VORMITUD LINAAMAASTURI STIIL

Uue KONA Electricu ainulaadsele enesekindlale disainile on antud veelgi sujuvam atleetlik joon, säilitades siiski talle omase seiklusliku linnamaasturi elegantsi. Eksklusiivsed 17-tollised valuveljed Michelin Primacy rehvidega arvestavad optimaalse aerodünaamikaga, kombineerides selle osavalt ökonoomsuse ja stiiliga.

Voolujooneline aerodünaamiline disain

Puhas voolujooneline esiosa on midagi sellist, mida teedel muidu ei näe. Ainulaadne kinnine esivõre loob elegantsed jooned, mis tagavad optimaalse aerodünaamika.

Sama sujuv aerodünaamiline disain jätkub tagumise põrkeraua ja põhjakaitse juures, mida rõhutavad dünaamilised kitsad LED tagatuled*.
* Ei ole saadaval mudelil Fresh.

 

SISERUUM


KÕRGTEHNOLOOGILINE STIILNE SALONG

Ruumikas ja mitmekülgne KONA Electric ei tee järeleandmisi ruumikuses, pakkudes sellist mahutavust, mida elektriautolt ei ootaks. Seega istu ja tunne end mugavalt – siin on piisavalt ruumi viiele täiskasvanule. Ent KONA muudab nii eriliseks ka keskendumine pisiasjadele. Avasta kvaliteetsete materjalide kaudu mugavuse ja esteetika uus tase.

 

 


Ühevärviline must

Musta värvi tekstiilist istmekatteid rõhutab tööstusest inspireeritud teraline viimistlus. Tekstiil-nahkistmetel* on pilkupüüdev geomeetriline muster. Saadaval ka perforeeritud nahkpolster**.
* Põhivarustuses mudelil Style; ei ole saadaval teistel mudelitel.
** Lisavarustuses mudelil Style.


 

 


Kahetooniline hall

KONA Electric on saadaval kahte tooni halli salongiga koos tekstiil-nahkpolstri* või täisnahast** istmetega.
* Tasuta lisavarustuses mudelil Style; ei ole saadaval teistel mudelitel.
** Lisavarustuses mudelil Style.


 

 

10,25-tolline digitaalne näidikupaneel

Parempoolne näidik kuvab nii elektrilise jõuülekandesüsteemi teavet, näiteks aku laetuse taset, kui ka energiatarbimist antud hetkel. Värvilahendus näidikul sõltub sellest, milline sõidurežiim on valitud. Valikus on Comfort, Eco või Sport. Eristuva välimuse jaoks on olemas ka täiendav Cube’i liidese disain.

Elektroonilised käiguvahetuslülitid ja seisupidur

Vali sõidu-, neutraal-, tagurpidikäigu ja parkimisasendi vahel, kasutades mugavalt paigutatud lüliteid keskkonsoolis. Samas asub ka elektrooniline seisupidur. Lisaks mugavusele ja kasutuslihtsusele tekitab see salongis juurde ka lisaruumi.

 

Automaatne kliimaseade

Vali eraldi temperatuur juhile ja kõrvalistujale – või kui sõidad üksi, lülita sõitjapoolne tsoon hoopis välja, et säästa akusid.

Soojendusega ja ventileeritavad istmed

Esi- ja tagaistmete soojendused on KONA Electricul standardvarustuses. See kaitseb sind talvel külma eest. Ventileeritavad istmed, mis jahutavad kuumal suvepäeval, on saadaval nahast istmekatetega mudelile Style.

 

Tahavaatemonitor

Standardvarustuses olev tahavaatemonitor võimaldab paremat nähtavust parkimisel ja sõitmisel. Vaid nupuvajutusega saad suurel puuteekraanil näha, mis täpselt toimub sinu taga – ka siis, kui sõidad.

Esiklaasinäidik

Muljetavaldava eredusega esiklaasinäidik* suurendab turvalisust, kuvades tähtsad andmed, nagu kiiruse, teejuhised ja hoiatused otse sinu vaatevälja.
* Saadaval ainult mudelile Style.

 

JÕUDLUS


SUUR VÕIMSUS. SUUREPÄRANE SÕIDUULATUS. VAPUSTAV KIIRENDUS

Välkkiire paigaltvõtuga tänu 395 Nm pöördemomendile, mille annab täiselektriline jõuülekandesüsteem, kiirendab see sportlik linnamaastur 0–100 km/h vaid 7,9 sekundiga. Saadaval kahe jõuülekandesüsteemiga: 39,2 kWh akuga (sõiduulatus 305 km**) või 64 kWh akuga (sõiduulatus 484 km*).
* Suurim sõiduulatus 39,2 kWh akuga 305 km vastavalt kergsõidukite ülemaailmsele ühtlustatud katsemenetlusele WLTP. Suurim sõiduulatus 64 kWh akuga 484 km vastavalt kergsõidukite ülemaailmsele ühtlustatud katsemenetlusele WLTP. Sõiduulatus võib varieeruda sõltuvalt teetingimustest, sinu sõidustiilist ja temperatuurist.

* Andmed kehtivad 64 kWh akuga mudeli kohta. KONA Electricu kombineeritud sõiduulatus on 484 km. Kõik andmed vastavad kergsõidukite ülemaailmse ühtlustatud katsemenetluse WLTP määrusele, mis sätestab kütuse ja energiakulu, sõiduulatuse ja heitmete mõõtmise Euroopas.** Kuni 80% akude mahtuvusest, laadides 100 kW alalisvoolu kiirlaadijaga.

 

 

Liitiumioon-polümeeraku

KONA Electricu liitiumioon-polümeerakul on väiksem mälutundlikkus ja suurepärane laadimistõhusus võrreldes tavaliste akudega.

 

Elektrimootor

64 kWh aku on ühendatud elektrimootoriga, mille võimsuseks on 204 hj (150 kW). 39,2 kWh akuga auto elektrimootori võimsuseks on 136 hj (100 kW).

 

Nutikas tehnoloogia intelligentseks sõitmiseks

Suurenda KONA Electricuga sõites oma sõiduulatust, kasutades regeneratiivpidurdamist, mis laeb akusid, kui elektrimootor sõidukit aeglustab.

 

 

Kohandatav regeneratiivpidurdamine

Pidurdamine on optimeeritud nii, et saada kätte regeneratiivpidurdamisel tekkiv energia ja salvestada see, suurendades KONA Electricu akude laetust. Regeneratiivpidurdamise tugevust saad ise valida rooli taga asuvate käiguvahetuslabade abil.

 

Ühelabarežiim

Käiguvahetuslabade abil on võimalik autot ka tugevalt pidurdada. Selleks tuleb tõmmata vasakpoolne laba üles ja hoida üleval. Sellisel moel on võimalik pidurdada täieliku seismajäämiseni ilma piduripedaali kasutamata.

 

Nutikas regeneratiivpidurdamine

Nutikas regeneratiivpidurdamise süsteem kontrollib radarandurit kasutades automaatselt regeneratiivpidurdamise tugevust, sõltuvalt liiklustingimustest auto ees. Lisaks tuvastab süsteem, kas KONA Electric sõidab mäest üles või alla, ning kohandub vastavalt sellele.

 

ELEKTRIAUTO LAADIMINE


LAE TÄIS ÖÖ JOOKSUL VÕI LAE JUURDE TEEL OLLES

KONA Electric pakub sõltuvalt kodusest võrguühendusest või kiirlaadija tüübist erinevaid laadimisvõimalusi.

 

 

Laadimisseade / vahelduvvoolu (AC)-laadimisjaam

Sõltuvalt kodusest võrguühendusest või avaliku laadija tüübist on sinu valikus erinevad laadimisvõimalused, nagu kodune laadimisseade või vahelduvvooluga (AC) laadimisjaam.
* Saadaval lisavarustuses.

 

Laadimiskaabel koduse pistikupesa jaoks

Oma sõidukit saad laadida ka juhtplokiga laadimiskaabli (ICCB-kaabli) abil tavalisest kodusest pistikupesast. KONA Electric on varustatud 10,5 kW (3 faasi) või 7,2 kW (1 faas) autosisese laadijaga, mis muudab kodusest pistikupesast saadava vahelduvvoolu sõiduki akut laadivaks alalisvooluks.

 

Laadimiskaabel vahelduvvooluga (AC) laadimiseks

Selle laadimiskaabliga* saad ühendada oma KONA Electricu avaliku AC-laadimisseadmega. Sama kaablit saab kasutada ka koduse laadimisseadmega.
* Saadaval lisavarustuses.

 

Seadistatav laadimine

KONA Electricu uudne akude juhtimissüsteem annab sulle täieliku kontrolli selle üle, millal ja kuidas laadida. Vali aeg, mis kõige paremini sobib sinu sõidu alustamise aja ja laadimise hinnaga, saades täpselt teada, kui kaua laadimine kestab. See teenus on saadaval sõidukis sees või rakenduse Bluelink kaudu sinu nutitelefonis.

 

ÜHENDUVUS


TIPPTASEMEL ÜHENDATUD MUGAVUS

KONA Electric on nüüd saadaval Bluelinki rakendusega*, seega võid kaugjuhtimise teel lukustada uksed, kontrollida aku laetust või soojendada külmal talvel salongi enne sõidu alustamist. 10,25-tollise* suure ekraaniga navigatsioonisüsteemiga on kaasas tasuta viieaastane Hyundai Live-teenuste kasutamine.
* Lisavarustuses mudelitel Fresh ja Comfort. Põhivarustuses mudelil Style.

ROHKEM INFOT BLUELINKI KOHTA

 

10,25-tolline puuteekraaniga navigatsiooni süsteem*

10,25-tolline puuteekraan toetab Apple CarPlay™ ja Android Auto™ rakendusi, seega saad ühendada oma telefoni ja kasutada selle funktsioone suurel ekraanil.
* Lisavarustuses mudelitel Fresh ja Comfort. Põhivarustuses mudelil Style.

Nutiseadme juhtmevaba laadimine*

Mugavalt paigutatud nutiseadme juhtmevaba laadimisalus võimaldab Qi-standardiga seadmeid laadida kiiresti ja lihtsalt.
* Ei ole saadaval mudelil Fresh. Põhivarustuses mudelitel Comfort ja Style.

 

Esmaklassiline Krelli helisüsteem

Vali, kas soovid linnas olla võrgus, või lülita internet välja, sõida maastikule ja keera muusika põhja. KRELLi* kvaliteetne helisüsteem tagab suurepärase heli, et saaksid stiilselt rokkida.
* Lisavarustuses mudelitel Fresh ja Comfort. Põhivarustuses mudelil Style.

eCall parema turvalisuse jaoks

Kutsub automaatselt abi, kui satud õnnetusse ja turvapadjad avanevad. Või vajuta hädaolukorras abi saamiseks SOS-nuppu ükskõik millal, 365 päeval aastas.

 

OHUTUS


TÄIUSTATUD TURVAVARUSTUS

Hyundai SmartSense’i, meie tipptasemel täiustatud juhiabisüsteemiga, saad suurema meelerahu huvides enda käsutusse kõige kaasaegsemad turva- ja sõiduabisüsteemid.

 

Pimenurga jälgija koos kokkupõrke vältimise abiga*

Kahte tagumisel põrkeraual asuvat radarandurit kasutav süsteem hoiatab pimealas oleva liikluse eest. Kui sellises olukorras lülitad sisse suunatule, kõlab rajavahetuse abisüsteemi hoiatus ning sõiduk pidurdab, et vältida kokkupõrget.
* Lisavarustuses mudelil Comfort, põhivarustuses mudelil Style.

Tagumise põikisuunalise liikluse kokkupõrke vältimise abisüsteem*

Tagurdades välja halva nähtavusega oludes, süsteem mitte ainult ei hoiata juhti küljelt lähenevast sõidukist, vaid ka pidurdab automaatselt.
* Lisavarustuses mudelil Comfort, põhivarustuses mudelil Style.

 

Intelligentne kiirushoidik koos Stop & Go süsteemiga*

Rohkem turvalisust, vähem stressi. Hoiab eesoleva sõidukiga eelnevalt kindlaksmääratud pikivahet, vähendades või suurendades vastavalt vajadusele automaatselt kiirust. Stop & Go töötamisel säilitatakse määratud pikivahe.
* Põhivarustuses mudelitel Comfort ja Style.

 

Sõiduraja jälgimise abisüsteem

Uue KONA Electricu varustuses on sõiduraja jälgimise abisüsteem. Aktiveerituna hoiab see sõiduki kiirusel 0 kuni 200 km/h maanteel ja linnatänaval oma sõiduraja keskel.

Tark kiirusepiirangu hoiatussüsteem*

Tuvastab teel olevad liiklusmärgid ja kuvab piirkiirust näitavad ja möödasõitu keelavad märgid reaalajas navigatsioonisüsteemi ekraanil ja näidikuplokil.
* Lisavarustuses mudelitel Fresh ja Comfort, põhivarustuses mudelil Style.

Sõltumata sõidukis olevatest juhiabisüsteemidest vastutab juht alati liikluse jälgimise ja sõiduki käsitsemise eest. Erinevad olud nagu teetingimused, teekattemärgistus või ilmastikutingimused võivad juhiabisüsteemide toimimist piirata. 

TULE PROOVISÕIDULE


Garantii: 5 aastat läbisõidupiiranguta

Töölaua versioon