Mudeliaasta 2023 IONIQ 5 nüüd müügil

Auhindadega pärjatud täiselektriline IONIQ 5 on uuenenud. Sellel on nüüd suurem võimsus ja sõiduulatus, parem kiirendus ja vedrustus, aku eelsoojendusfunktsioon ja digitaalsed peeglid. Võta ühendust oma lähima edasimüüjaga ja telli uue mudeliaasta IONIQ 5 endale juba täna.

 

 

ELEKTRILISE UUENDUSE ILU

Innovaatilise ideeauto disaini ja nutitehnoloogiaga IONIQ 5 on loodud selleks, et viia sind kaugemale – kiirema laadimise ja väljapeetud stiiliga. Täiselektrilised sõidukid ei kasuta põlevkütuseid ning seetõttu neil heitmed puuduvad. Neil pole ka sidurit ja käigukasti, mis teeb muidu kuluka hoolduse odavamaks – ja tänu vahetule pöördemomendile on kiirendus ülivõimas. Sujuv suurepärane kiirendus tagab väga dünaamilise ja põneva sõitmise.

Elevust tekitav disain

Inspireeritud futuristliku disainiga ideeautost Concept 45 EV, on IONIQ 5 elegantne sensuaalsus teel tulevikku, samas avaldades austust Hyundai disainipärandi vastu.

E-GMP platvorm

Naudi kiiremat laadimist, suurenenud sõiduulatust, paremat juhitavust ja ruumikamat salongi – tänu Hyundai elektrisõidukitele mõeldud E-GMP platvormile (Electric Global Modular Platform).

Nutikas salong

Uue elektrisõidukite platvormi abil oleme suutelised looma salongi, mis pakub automaailmas täiesti uue kogemuse, andes sõitjate osale ja liikuvale ruumile täiesti teise tähenduse.

TULE PROOVISÕIDULE

 

VÄLIMUS


ISELOOMULIK. IKOONILINE. EHE

IONIQ 5 disain rõhutab puhtaid piirjooni ja minimalistlikke struktuure. Ainulaadne ette alla avatav kapott ulatub kogu auto laiusesse, minimeerides keredetailide tühimikke, tagades puhta ja kõrgtehnoloogilise välimuse. Iseloomulikud parameetriliste pikslitega LED-tuled on ainulaadne kalliskivikujuline disainielement, mis saab olema nähtav kõikidel tulevastel IONIQ-mudelitel.

 

Pimedast valgeks 256 piksliga

Näe ja ole nähtav – ikoonilise esiosa kroonijuveeliks on iseloomulikud 256 kuuppiksliga LED-esituled.

Jõuline ja särav tagaosa

Uuenduslik LED-tulede disain on ka tagaosas koos IONIQ 5 mudelile iseloomulike parameetriliste pikslitega esiletõstetud ristkülikukujulistes tagatuledes.

 

Aktiivsed õhu sissevõtuavad

Esipõrkerauda integreeritud aktiivsed õhuklapid suurendavad sõiduki kõrgtehnoloogilist välimust ning parandavad suletuna energiatõhusust – või toimivad avatuna jahutajatena.

Aerodünaamilised digitaalsed küljepeeglid

Naudi väiksemat õhutakistust ja selget vaadet selja taha – isegi halva ilmaga – tänu uudsetele videopõhistele peeglitele.
Saadaval põhivarustusena ainult mudeliversioonile Ultimate.

Panoraam-klaaskatus

Klaaskatuse lahti liuguv ja kallutatav katuseluuk laseb oma suure ava kaudu autosse seikluste hõngu juba siis, kui alles nende poole teel oled.
Mudeliversioonide Style ja Premium valikvarustuses, versiooni Ultimate põhivarustuses.

 

Välispinnaga tasased ukselingid

Siledad ja aerodünaamilised ustesse uputatud automaatsed ukselingid suurendavad veelgi IONIQ 5 kõrgtehnoloogilist välimust. Puuteandurid vabastavad ukselingid kasutamiseks automaatselt.
Mudeliversiooni Premium valikvarustuses, versiooni Ultimate põhivarustuses..

Kitsas tagumine helkur

Võttes snitti armastatud elektroonikaseadmetest, annab kitsas tagumine helkur IONIQ 5 tagaosale pilkupüüdva puudutuse.

 

Aerodünaamiline spoiler

Tagaspoiler on järjekordne Hyundai esteetilise sportlikkuse disainifilosoofia peegeldus, mis lisab aerodünaamika abil sportlikku tundlikkust.

Eksklusiivsed valuveljed

19- ja 20-tollised aero-optimeeritud veljed rõhutavad veelgi disainikeelt, kiirates eksklusiivset elektriauto hõngu ja sulandudes ühte selle hoolikalt vormitud profiiliga. IONIQ 5 standardvarustuses on kõrge kvaliteediga 19-tollised Michelin Primacy 4 Acoustic rehvid. Laadi alla rehvimärgised >>
20-tollised veljed saadaval valikvarustusena.

Kerevärvid

Valida saab üheksa kerevärvi vahel, mille hulgas on viis loodusest inspireeritud, eksklusiivselt IONIQ 5 jaoks valminud värvitooni. Saadaval on ka kolm mattviimistlusega kerevärvi. Mattvärvi puhastamis- ja hooldusjuhis >>
Sinu Hyundai edasimüüja oskab vastata küsimustele sinu soovitud kerevärvi tarneaja kohta. Värvinäidistega on võimalik tutvuda Hyundai lähima edasimüüja juures.

SISERUUM


ELA, SÕIDA, TÖÖTA, LÕÕGASTU

IONIQ 5 salongis ähmastuvad piirid sõitjate osa ja liikuvate osade vahel. Uus elektriautode platvorm annab võimaluse kogeda salongi täiesti uuel moel. Suurem tasane põrand, mugavalt reguleeritavad esiistmed, mida saab täielikult alla lasta ja paindlik keskkonsool, mis liigub edasi-tagasi kogu salongi ulatuses.

 

Integreeritud näidikud

Elegantne modulaarne armatuurlaud koosneb kahest integreeritud näidikust: 12,25-tolline puutetundlik teabe- ja meelelahutus ekraan ning 12,25-tolline standard varustuses pakutav kõrg tehnoloogiline digitaalne näidikuplokk.

Käiguvaliku lülitid roolisambal

Kõik, mida vajad, on vaid puudutuse kaugusel. Elegantne pöördlüliti asub roolisambal. Kasutamine on kiire, intuitiivne ja täpne.

Käigu vahetuslabad roolil

Naudi sõrmeotsaga juhtimist. Saad lihtsalt valida regeneratiiv pidurdamise tugevust rooli taga asuvate käigu vahetuslabade abil.

 

Liigutatav keskkonsool

Kohanda salong ümber vastavalt oma vajadustele. Võid lükata keskkonsooli tagumiste istmete juurde, et seal istuvad lapsed saaksid seda kasutada lauana.
Pole saadaval mudeliversioonile Style.

Elektriliselt ette-taha nihutatavad tagaistmed*

Tagaistmed on käsitsi kokku klapitavad ja elektriliselt 135 mm ette-taha nihutatavad. Samuti saavad taga istujad kasutada keskkonsooli võimalusi, näiteks topsihoidjaid, 15W juhtmevaba kiiret nutitelefoni laadijat ja USB-laadimispesasid.
* Mudeliversiooni Premium valikvarustuses, versiooni Ultimate põhivarustuses.

 


 

Must ühevärviline

Hyundai IONIQ 5 salong on viimistletud elegantse musta värvitooniga.>
 


 

Hall kahevärviline

Nende värvitoonide allikaks on Lõuna-Korea lõunaranniku rannakivid.
Lisavarustus.


 

Tumeroheline/helehall

Rohekas varjund on pärit Lõuna-Korea Jeju saare metsadest.
Saadaval lisavarustusena varustustasemele Premium.

Eesmine ja tagumine pakiruum

Muutsime tavapärase bensiinimootori asukoha täiendavaks pakiruumiks, et kõik vajalik kaasa mahuks. Eesmine pakiruum pakub täiendavat 57 liitrit mahutavust. Tagumise pakiruumi maht on 527 liitrit, mis kasvab ligi 1600 liitrini, kui teine istmerida täielikult kokku klappida.

Õhuavad tagaistme ees ja istmesoojendus

Teel olles naudivad tagaistmete reisijad tagumiste õhuavade hubast mugavust ja kolmefaasilist istmesoojendust (vasakul ja paremal).

 

JÄTKUSUUTLIKKUS


LOODUSSÕBRALIKE MATERJALIDE UUENDUSLIK KASUTAMINE

IONIQ 5 valmistamisel on kasutatud laialdaselt loodussõbralikke materjale, nagu ökotöödeldud nahk ja taaskasutatud lõng. Suhkruroost saadud toorainet kasutatakse näiteks lae- ja salongipolstris ning istmekatetes. Lahendus, mis on üheaegselt korduskasutatav ja ilus. Uuenduslik looduslike materjalide kasutamine on meie järjekordne panus tootmisprotsesside jätkusuutlikkusse, muutes IONIQ 5 vähem sõltuvaks naftal põhinevatest toodetest.


 

Ümbertöödeldud plastpudelid on muudetud tekstiiliks

Iga IONIQ 5 valmistamiseks purustatakse kuni 32 plastpudelit laastudeks. Need laastud sulatatakse ja kedratakse niidiks, millest saab kootud kanga polsterduste jaoks.
 


 

Taimedest saab istmete ja põrandakatete koostisosi

Istmed, laepolster ja põrandakatted sisaldavad suhkruroost ja maisist eraldatud komponente, IONIQ 5 salongis kasutatav nahk aga värvitakse linaseemneõli abil.
 


 

Lilled muudetakse värviks

IONIQ 5 uksed ja turvapadja katted on värvitud biovärvidega, mis sisaldavad rapsiõitest ja viljast saadud õli.
 

 

Iga IONIQ 5 sisaldab:

Kuni 32

ümbertöödeldud PET-pudelit.

0,08

ruutmeetrit ümbertöödeldud paberit.

730 g

suhkruroogu ja segavilja.

294 g

villa.

200 g

linaseemneõli.

 

JÕUDLUS


ELEKTRILISE LIIKUVUSE TULEVIK ON SIIN

Hingetuksvõtva disaini ja sõidudünaamika, samuti 800 V elektrisüsteemi ja ülikiire laadimisvõimalusega, pakub see murranguline CUV vapustavat jõudlust. Selle aluseks on uus tipptasemel platvorm, mis ei ole midagi vähemat kui tehnoloogiline verstapost sellel elektrisõidukite leviku ajastul.

 

Naudi hämmastavat kiirendust

IONIQ 5 pakub sportlikku kiirendust: nelikveoline mudel kiirendab 0-100 km/h vaid 5,1 sekundiga.

Suurim sõiduulatus kuni 507 km

Hyundai tipptasemel nutitehnoloogiaga pakub tagaveoline IONIQ 5 kuni 507 kilomeetrist sõiduulatust. Sõiduulatus ainult linnas sõites on kuni 710 km.

Suurim kiirus 185 km/h

IONIQ 5 pakub suurepärast sõidudünaamikat ja sportlikku jõudlust tippkiirusega 185 km/h.

 

Üks või kaks elektrimootorit

Nelikveoline versioon on saadaval kahe elektrimootoriga, tagaveolist käitab üks elektrimootor.

Suurim võimsus ja pöördemoment:

2WD – 168,1 kW (229 hj), 350 Nm
4WD – 73,9 kW (100 hj) ees + 165,4 kW (225 hj) taga. 255 Nm ees + 350 Nm taga

 

Suure jõudlusega 800 V tehnoloogia

IONIQ 5 on üks esimesi tootmises olevaid elektriautosid, mille akusüsteemi pinge on 800 volti. Akude laadimine on ülikiire, auto jõudlus alati suur ja kaal.

Elektriline nelikvedu (HTRAC)

Hyundai erilise nelikveosüsteemiga HTRAC varustatud IONIQ 5 pakub mõningaid erilisi 4×4 võimalusi, mis hoiavad sind liikumas igasugustes sõidutingimustes.

 

Kohandatav regeneratiivpidurdamine

Suurenda sõiduulatust sõidu ajal. Käiguvahetuslabad roolil võimaldavad valida regeneratiivpidurdamise tugevust – kasutades elektrimootorit sõiduki aeglustamiseks, laadides samal ajal akusid.

 

EV PLATVORM


E-GMP JUHIB ELEKTRIAJASTUSSE

IONIQ 5 on esimene sõiduk, mis on ehitatud Hyundai uuele platvormile Electric-Global Modular Platform (E-GMP). See spetsiaalne elektrisõidukitele mõeldud platvorm võimaldab kiiremat laadimist, suuremat sõiduulatust, rohkem ruumi salongis ja paremat juhitavust. Akudepaki asukoht telgede vahel kindlustab ideaalse kaalujaotuse esi- ja tagaosa vahel ning madala raskuskeskme, mis tagab parema juhitavuse.

 

Modulaarne kontseptsioon

E-GMP on tänu elektrisõidukite jaoks optimeeritud tehnoloogiaga varustatud standardiseeritud akusüsteemile aluseks hulgale erineva sõiduulatusega ja elustiili harrastajate jaoks mõeldud sõidukitüüpidele.
 

 

Elektriline jõudlus

Sisepõlemismootorist vabanenud ruumis paigutasime elektrimootori madalale. Ka akud on asetatud madalale, mis tekitab esi- ja tagaosa vahel ideaalse kaalujaotuse ning madala raskuskeskme, mis tagab parema juhitavuse ja suurema stabiilsuse suurtel kiirustel.

 

Loodud turvaliseks

E-GMP sisaldab ainulaadseid elektriauto disainiomadusi, nagu lühikesed ülendid ja pikk teljevahe koos kokkupõrkeohutuse, suure sõitjateruumi ja akude turvalisusega.
 

 

Paindlik istmete seadistamine

E-GMP võimaldab luua uuenduslikke salonge, mis on disainitud just elektrisõidukile, et pakkuda klientidele uut elektrilise liikuvuse kogemust. Ruumi nõudev vahelduvvoolusüsteem on auto sisemusest viidud lisaruumi, mis tekkis sisepõlemismootori asendamisel elektrimootoriga – jättes ees sõitjatele rohkem ruumi.

 

LAADIMINE


SUUREPÄRASED LAADIMISVÕIMALUSED

Lae kodus terve öö või suurenda sõiduulatust teeäärses kiirlaadimisjaamas vaid mõne minutiga. Sõltuvalt kodusest võrguühendusest või avaliku laadija tüübist lubab IONIQ 5 sulle mitmeid erinevaid laadimisvõimalusi.

 

Multi-laadimissüsteem

400 V ja 800 V tehnoloogia annab sulle paindlikkuse kasutada ilma lisaseadmete või -adapteriteta teist tüüpi laadijat, kui üks laadija on hõivatud. Multi-laadimissüsteem on maailma esimene patenteeritud tehnoloogia, mis kasutab mootorit ja inverterit, et kasvatada 400 V pinge 800 voldini, et tagada stabiilsem laadimine.

 


Laadimisajad kiirlaadimisseadmes

220-350 kW ülikiire laadimine
Laadimisaeg umbes 18 minutit (10-80%). 5 minutit kestnud laadimine suurendab sõiduulatust umbes 111 km.

50 kW kiirlaadimine
Laadimisaeg umbes 60 minutit (10-80%). 5 minutit kestnud laadimine suurendab sõiduulatust umbes 28 km.

 

Laadimine vahelduvvooluga koduses laadimisseadmes

Laadimisaeg kodus või avalikus laadimisjaamas (Type 2, 10,5 kW, 3-faasiline laadimine) on umbes 6 tundi ja 9 minutit (10–80%).
Kodune laadimisseade ja Type 2 laadimiskaabel on saadaval lisavarustusena.
 

 

ÜHENDUVUS


ÜHENDUVUS SELLISENA NAGU SOOVID

Tipptasemel ühenduvusfunktsioonid nagu Bluelink®-i ühendatud autoteenused võimaldavad sul oma autot nutitelefoni teel juhtida. Navigatsioonisüsteemiga on kaasas tasuta kolmeaastane Hyundai Live-teenuste kasutamine.

ROHKEM INFOT BLUELINKI KOHTA

Autost laadijaks

Selle tehnoloogia abil saad sõiduki elektrienergiaga kasutada või laadida ükskõik millist elektriseadet, näiteks elektritõukeratast, -rollerit või matkavarustust – seda nii sõidu ajal kui seistes. Ühendada saab kuni 3,6 kW võimsusega seadme. Vastav pistik asub teise istmerea all ning on kasutatav, kui sõiduki elektrisüsteem on sisse lülitatud. Teine ühenduskoht asub laadimispistiku juures sõiduki küljel. Kasutades muundurit on võimalik laadida suure võimsusega elektriseadmeid ka siis, kui sõiduki elektrisüsteem on välja lülitatud.
 

12,25-tolline täisdigitaalne puutetundliku ekraaniga näidikuplokk

Oluline teave nagu kiirus ja akude laetuse tase kuvatakse sinna, kus see on kõige paremini nähtav: ette ja keskele. Puutetundlik ekraan tagab lihtsa juurdepääsu kõikidele ühenduvusfunktsioonidele ja kliimaseadme juhtimisele.

Nutiseadme juhtmevaba laadimine

Telefoni kiire juhtmevaba laadija asub keskkonsoolis, sisaldades ka jahutusfunktsiooni, et vältida nutitelefoni ülekuumenemist.

 


 

BOSE Premium Sound-helisüsteem

Kaheksa tippklassi kõlariga BOSE Premium Sound-helisüsteem, mis on häälestatud heli täiuslikuks taasesituseks, pakub kontserdiväärilisi muusikaelamusi.
Mudeliversiooni Style valikvarustuses, versioonide Premium ja Ultimate põhivarustuses.

 

Digitaalsed küljepeeglid

Uudsed digitaalsed küljepeeglid näitavad sulle selget lainurkvaadet auto mõlemale küljele – isegi väga halva ilmaga.
Mudeliversiooni Ultimate põhivarustuses.

 

OHUTUS


TIPPTASEMEL TURVAVARUSTUS JA JUHIABISÜSTEEMID

Hyundai SmartSense’i, meie tipptasemel täiustatud juhiabisüsteemiga, on IONIQ 5 sinu suurema meelerahu huvides varustatud kõige kaasaegsemate turva- ja sõiduabisüsteemidega. Ühtlasi on tegemist esimese Hyundaiga, mis kasutab 2. taseme autonoomse turvalisuse tehnoloogiaid.

Sõltumata sõidukis olevatest juhiabisüsteemidest vastutab juht alati liikluse jälgimise ja sõiduki käsitsemise eest. Erinevad olud nagu teetingimused, teekattemärgistus või ilmastikutingimused võivad juhiabisüsteemide toimimist piirata.

 

 

Maksimaalsed 5 tärni Euro NCAPilt

IONIQ 5 sai Euroopa uute autode hindamisprogrammis ohutuse eest 5 tärni – kõrgeima hinde, mida on võimalik saada.

 

Uuendatud esiklaasinäidik

Uuendatud esiklaasinäidik juhib sind turvaliselt läbi maailma, kuvades otse vaatevälja virtuaalset teavet, nagu teejuhised või hoiatused.
Mudeliversioonide Premium ja Ultimate põhivarustuses.

2. taseme autonoomne sõitmine

Koos maanteesõidu abisüsteemiga HDA II on tegemist esimese Hyundaiga, millel on 2. taseme autonoomse sõitmise tehnoloogia, mis kontrollib sõidukiirust ja pikivahet ning aitab reavahetusel.
Saadaval ainult valikvarustusena.

 

Täisvaatemonitor

Kitsas parkimiskoht? Väike autopesula? Pole probleemi. Täisvaatemonitor annab sulle 360-kraadise ülevaate ümbrusest, et muuta manööverdamine kitsastes oludes lihtsamaks ja turvalisemaks.
Mudeliversiooni Style valikvarustuses, versioonide Premium ja Ultimate põhivarustuses.

Navigatsioonipõhine intelligentne kiirushoidik

See kasutab tipptasemel navigeerimissüsteemi, et olla valmis maanteel eelseisvateks kurvideks või sirgeteks, ning reguleerib kiirust, et sõitmine oleks ohutum.

 

Ohutu väljumise abi

See nutikas funktsioon tuvastab tagant lähenevaid sõidukeid ja lukustab ajutiselt tagauste lapselukud, nii et reisijad saavad väljuda alles siis, kui see on ohutu.
Mudeliversioonide Premium ja Ultimate põhivarustuses.

Kaugtulede automaatlülitus

Tuvastab vastutulevad ja samas sõidureas olevad sõidukid ning vahetab kaugtuled ümber lähituledeks. Kui sõidukeid enam ei tuvastata, aktiveerib süsteem taas automaatselt kaugtuled, tagades sulle parima nähtavuse.

 

Parkimis kokkupõrke vältimise abisüsteem

Parkimiskokkupõrke vältimise abisüsteem hoiatab ja vajadusel pidurdab, kui tagurduskaamera või parkimisandurid tuvastavad teel oleva takistuse.
Mudeliversiooni Ultimate põhivarustuses.

Kaugjuhitav parkimisabiline

IONIQ 5 suudab tagurdada parkimiskohale ja sealt ise välja sõita, kui vajutada nupule targal võtmepuldil.
Mudeliversiooni Ultimate põhivarustuses.

Pimenurga jälgijaga kokkupõrke vältimise abisüsteem

Kahte tagumisel põrkeraual asuvat radarandurit kasutav süsteem hoiatab pimealas oleva liikluse eest. Kui sellises olukorras lülitad sisse suunatule, kõlab rajavahetuse abisüsteemi hoiatus ning sõiduk pidurdab, et vältida kokkupõrget.

 


Garantii: 5 aastat läbisõidupiiranguta

Töölaua versioon