Hyundai elektriautod

Täiselektrilised sõidukid ei kasuta süttivaid kütuseid ning nendega sõitmine on heitmevaba. Siduri ja käigukasti puudumise tõttu on muidu kulukas hooldus odavam ning tänu hetkega saadaolevale pöördemomendile on koha pealt kiirendamine väle. Sujuv suurepärane kiirendus tagab väga dünaamilise ja põneva sõitmise.

IONIQ 5

Põhiomadused:

  Aku mahtuvus kuni 72,6 kWh
  Elektriline sõiduulatus kuni 500 km
  Laadimiseks kulub 18 min (10% -> 80%)

TUTVU LÄHEMALT 

KONA Electric

Põhiomadused:

  Aku mahtuvus kuni 64 kWh
  Elektriline sõiduulatus kuni 484 km
  Laadimiseks kulub 47 min (10% -> 80%)

TUTVU LÄHEMALT

 

Tõeliselt lõbus sõita!

Elektriautod on tavaliselt varustatud ühekäigulise reduktorülekandega, ehk käiguvahetus jääb minevikku. Seega on sõitmine sujuv ja vaikne ning reaktsioon on peaaegu silmapilkne. Ning kiirendus üllatavalt nobe.

Kuigi elektriautod on kiired ja võimsad, teevad need sõites väga vähe häält. Rehvide kontaktist teega ning auto ümber mühisevast tuulest tekib endiselt müra, kuid puhtalt elektrilisena on sõidukid võrdlemisi vaiksed. Selle tulemuseks on rahulik ja lõõgastav sõidukogemus.

Lõppude lõpuks on elektriauto ikkagi auto. Sellega sõitmises pole midagi hirmsat ega keerulist. Kui suudad sõita tavapärase autoga, suudad sõita ka elektriautoga.

 


Hyundai elektriautodele on Hyundai Liisinguga soodne intressimäär – 1,89%.

 

Kuidas elektriautot laadida

Koju laadimisjaama paigaldades saad sa seinakontaktist laadimisega võrreldes laadimisaega oluliselt vähendada. Kodune laadimisjaam võib olla seinale paigaldatud (garaažis) või eraldiseisev (väljas). Kui see on liiga keeruline, võid otsida avalikke laadimisjaamu oma kodu lähedusest, nt supermarketite või ühiskondlike hoonete eest. Samuti pakuvad paljud ettevõtted laadimisjaamu oma töötajatele ja klientidele. Reaalajas laadimisteavet näed ka oma sõiduki puuteekraanilt*.

Ent ära muretse. Sa ei pea olema laadimisekspert. Sinu Hyundai edasimüüja aitab sul planeerida just sulle sobivat seadistust.

* Saadaval ainult koos navigatsioonisüsteemiga.

 

Elektriautoomanike eelised

Elektriautode omanikel on ka mitmeid soodustusi. Näiteks saab tasuta parkida Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kuid selleks tuleb vormistada igas linnas eraldi parkimisluba, mis ei pruugi kehtida kogu linna ulatuses. Lisaks võib elektriautoga sõita ühissõidukite rajal.

2021. aastast on kohustuslik hoonetele, kus on üle 10 parkimiskoha, paigaldada ka elektriautode laadimistaristu. See küll praktikas tähendab, et juhtmed on veetud, aga laadija tuleb endal paigaldada.

Täpsema info, kuidas vormistada parkimislube ja mis soodustused on elektriautodele, saad oma edasimüüjalt.

 

Garantii

Piiramatu meelerahu on sinu Hyundai standardvarustuses. Mitte ainult selle pärast, et sõiduk on ehitatud kõrgeimate võimalike kvaliteedistandardite järgi – sinu Hyundaiga kaasnev 5-aastane läbisõidupiiranguta garantii on koostatud täpselt sama kvaliteetselt. Sõiduki akuploki garantii kehtib 8 aastat.

Töölaua versioon