RUUMI KÕIGILE SU LÄHEDASTELE

Uuel i30 Wagonil on universaalkerega auto ruumikus ja paindlikkus, kuid ta ei tee kompromisse stiili, mugavuse või turvalisuse osas. Elegantselt disainitud välis- ja sisekujunduse, nutika ruumikuse, turvavarustuse ning koos IOS-i/Androidi nutirakendusega Bluelink®-i telemaatikaga* muutub iga reis nauditavaks.
* Saadaval lisavarustusena Comfort-mudelile, standardvarustuses Style-mudelitel.

 


VÄLIMUS

ELEGANTNE MITMEKÜLGSUS

i30 Wagon tutvustab uut taset oma klassis. Välisilmes ühendatakse täiuslikult stiil ja aerodünaamiline tõhusus. Salongis on kasulikkus, mugavus ja elegants võrdselt olulised. Kolm uut kerevärvi avavad uusi võimalusi isikupära väljendamiseks.

Laiemana tunduv kere ja moodne hoiak suurendavad uue i30 Wagoni seikluslikku välimust. Kolmemõõtmeline esivõre muster peegeldab mitmekülgset väledust. Stiilses uues valgustusdisainis on lisavarustusena integreeritud V-kujulised päevasõidutuled, aga ka uusima LED-tehnoloogiaga õhemad esituled.

Sõidukil on sportlik siluett, mille kitsamaks muutuvat katusejoont rõhutavad saledad hõbedased katusereelingud, mis on uue i30 Wagoni standardvarustuses. i30 veereb uuenenud teemantlõike viimistlusega valuvelgedel ja Michelini rehvidel.*
* Saadaval Comfort- ja Style-mudelitele.


SISERUUM

PRAKTILINE MUGAVUS KOOS RUUMIKA ELEGANTSIGA

Uue Hyundai i30 Wagoni disainimisel on peetud silmas ruumikust ja mitmekülgsust. See ei tähenda, et ta teeks kompromisse stiilis või elegantsuses. Pilkupüüdvad detailid ja kõrge kvaliteediga pinnad ootavad sind uuenenud salongis. Uued värvitoonid, istmekatted ja uusim multimeediatehnoloogia kutsuvad sind istuma ning nautima turvalist ja mugavat sõitu.

 

Uutes toonides istmekatted ja -materjalid

Isikupära väljendamiseks on lisatud kolm uut salongi värvilahendust: Pewter Gray, Ebony Brown ja Moss Gray. Istmekatted võivad olla tekstiilist, nahkpolstriga või kombinatsioon mõlemast. Täielikult avanev klaasist panoraam-katuseluuk* suurendab veelgi salongi avatud ja õhulist atmosfääri.
* Saadaval lisavarustusena Style-mudelitele.

 

Eriti suur pagasiruum

Praktiline ja mugav – ava tagaluuk ja too nähtavale 602-liitrine pagasiruum. Lase tagaistmed täielikult alla ja suurenda ruumi hiiglasliku 1650 liitrini. Keskmise käetoe taga asuv luuk* muudab suuskade ja teiste pikkade esemete transportimise lihtsaks. Seda ka siis, kui autos on neli inimest.
* Suusaluuk on saadaval Style-mudelitele.

 

Uus 7-tolline digitaalekraan

7-tolline digitaalekraan* kuvab olulise sõiduteabe juhi ette ja keskele. Saad kuvada oma kiiruse digitaalselt, energiavoo (ainult Hybrid), navigeerimiskuva või aktiivsed SmartSense’i juhiabisüsteemid.
* Saadaval Style-mudelitele.

Kolm sõidurežiimi

Sõltuvalt valitud sõidurežiimist* muutuvad digitaalekraani värvid ja graafika. Siin nähtav sinine on sõidurežiimis Normal, ekraan on roheline, kui valitud on Eco, ja sõidurežiimis Sport on värviks oranž.
* Saadaval 7-käigulise DCT-automaatkäigukastiga Comfort, Style mudelitele.

Suurem puuteekraan

10,25-tolline puuteekraan* pakub lihtsat ligipääsu sõiduki infole, teabe- ja meelelahutussüsteemile, navigatsioonisüsteemile ja nutitelefoni rakendustele.
* Saadaval lisavarustusena Comfort-mudelile, standardvarustuses Style-mudelitel.

 


JÕUDLUS

LOODUD, ET SAAKSID LIIKUDA NAUDINGUGA JA VÕIMSALT

Uus i30 Wagon pakub jõuülekandesüsteemi võimaluste osas enneolematut valikut. Elektrilise 48 V kerghübriidversiooni mudelid vähendavad CO2-heidet ja kütusekulu. Need on saadaval 7-käigulise DCT-automaatkäigukastiga koos 1,0 T-GDI või 1,5 T-GDI bensiinimootoriga või 1,6 CRDi diiselmootoriga.

Bensiinimootorid

Tootevaliku tipus on 1,5-liitrine T-GDi bensiinimootor, mille võimsus on 159 hj ning mis on standardvarustuses 48 V kerghübriidtehnoloogia ja 7-käigulise DCT-automaatkäigukastiga mudelil.

Samuti on olemas 110 hj versioon 6-käigulise manuaalkäigukastiga 1,5-liitrisest DPi mootorist ja 6-käigulise manuaalkäigukasti või 7-käigulise DCT-automaatkäigukastiga 1,0-liitrisest T-GDi mootorist.

Diiselmootor

Diiselmootori valikute seas on 1,6-liitrine CRDi mootor. 115 hj versioon on saadaval 6-käigulise manuaalkäigukastiga. 136 hj võimsusega mootoriga tuleb kaasa 48 V kerghübriidsüsteem ja 7-käiguline DCT-automaatkäigukast.

 

48 V kerghübriidsüsteem

48 V kerghübriid-jõuülekandesüsteem toetab sisepõlemismootorit, lisades sõidu eri faasides elektrimootori jõudu. Uuri rohkem selle innovatiivse kütust säästva süsteemi kohta.

 

Mugavuskäivitus

See on eriti kasulik linnaliikluses. See toetab kiiremat ja sujuvamat mootori käivitamist lisa-pöördemomendiga, mille annab 48 V aku.

Kiirendamine

Kiirendamisel toetab käivitusgeneraator mootorit 4–10 kW jõuga. Kui soovitud kiirus on saavutatud, lülitub süsteem neutraalasendisse ja energia lisamine lõpeb. Tulemuseks on väiksem CO2-heide ja kütusekulu.

Ühtlase kiirusega sõitmine

Ühtlase kiirusega sõitmisel on süsteem kas tühikäigul või – sõltuvalt aku laetusest – töötab generaatorina, laadides 48 V akut.

 

Regeneratiivpidurdus

Pidurdamisel või lihtsalt gaasipedaali vabastamisel paneb pöörlev väntvõll tööle käivitusgeneraatori, mis omakorda toodab energiat maksimaalse võimsusega 10–12 kW. Generaator muudab kineetilise pidurdusenergia elektrienergiaks ja suunab selle tagasi 48 V akusse.

Laiendatud start-stop

See funktsioon aktiveerub aeglaselt sõites, umbes kiirusel 30 km/h. Aeglustamisel kiirusele alla 30 km/h ja siduri lahutamisel lülitub mootor täiesti välja.

 

 


ÜHENDUVUS

ÜHENDA ENNAST OMA TELEFONI JA AUTOGA

Koos Bluelink®-i mobiilirakendusega* saad oma i30 Wagoni kaugelt lukustada ja lukust avada või leida oma auto, kui oled unustanud, kuhu selle täpselt parkisid. Kui keegi peaks püüdma autosse sisse murda, saadab rakendus sulle häireteate. Ja kui tahad teada, kas rehvirõhk või pidurisüsteem on korras, teavitab rakendus sind ka sellest.

Hyundai Live-teenuste* tellimusega kaasneb liiklusteave, reaalajas parkimise uuendused, tanklate asukohad ning samuti ka ilmateade.
* Standardvarustuses Style-mudelitel, saadaval lisavarustusena Comfort-mudelile.

Rohkem infot Bluelinki kohta

Apple CarPlay™ ja Android Auto™*

Uus i30 Wagon ühildub rakendustega Apple CarPlay™ ja Android Auto™, nii et saad oma nutitelefoni ühendada ja lemmikrakendusi suurele puuteekraanile peegeldada.

* Apple CarPlay™ ja Android Auto™ on saadaval lisavarustusena Fresh-mudelile. Standardvarustuses Comfort-, Style-mudelitele.

 


OHUTUS

Hyundai SmartSense

Täiustatud Hyundai SmartSense’i pakett – meie tipptasemel täiustatud juhiabisüsteem – on nüüd täielikult integreeritud uude i30 mudelisse, pakkudes sulle turvalisust ja meelerahu oma armsamate suhtes.

Sõltumata sõidukis olevatest juhiabisüsteemidest vastutab juht alati liikluse jälgimise ja sõiduki käsitsemise eest. Erinevad olud nagu teetingimused, teekattemärgistus või ilmastikutingimused võivad juhiabisüsteemide toimimist piirata.

Sõiduraja jälgimise abisüsteem

Uue i30 Wagoniga tuleb esmakordselt kaasa ka sõiduraja jälgimise abisüsteem*. Aktiveerituna hoiab see sõiduki kiirusel 0 kuni 180 km/h maanteel ja tänaval oma sõiduraja keskel.

* Saadaval Style-mudelile.

Esikokkupõrke vältimise abisüsteem

See i30 Wagoni standardvarustusse kuuluv süsteem skaneerib radari ja kaameraga teed auto ees ning pidurdab automaatselt, kui tuvastab ees ootamatult pidurdava teise sõiduki või teele astunud jalakäija või jalgratturi.

Pimenurga jälgijaga kokkupõrke vältimise abisüsteem*

Kahte tagumisel põrkeraual asuvat radarandurit kasutav süsteem hoiatab pimealas olevast liiklusest. Kui sellises olukorras lülitad sisse suunatule, kõlab rajavahetuse abisüsteemi hoiatus.
* Saadaval lisavarustusena Comfort-mudelile, standardvarustuses Style-mudelitel.

 

Tagumise põikisuunalise liikluse kokkupõrke vältimise abisüsteem*

Tagurdades välja halva nähtavusega oludes, hoiatab süsteem juhti küljelt lähenevast sõidukist.

* Saadaval lisavarustusena Comfort-mudelile, standardvarustuses Style-mudelitel.

Eesoleva sõiduki liikumahakkamise märguanne

Nutikas süsteem linnaliikluses annab juhile märku, kui ees, näiteks punase fooritule taga või ummikus seisnud sõiduk liikuma hakkab.

Sõidurajal püsimise abisüsteem

Sõidurajalt tahtmatu kõrvalekaldumise korral hoiatab süsteem juhti ning vajadusel pöörab rooli viisil, mis viib auto tagasi sõidurajale.

 

Lihtsam parkimine

Tagurduskaamera käivitub, kui tagurpidikäik sisse lülitada, nii et näed ekraanil, kuhu tagurdad. Ultraheliandurid esi- ja tagumises kaitserauas hoiatavad takistuse tuvastamisel heliga ja visuaalselt.

* Tagurduskaamera on saadaval lisavarustusena Fresh-mudelile, standardvarustuses Comfort-, Style-mudelitel. Tagumine parkimisabisüsteem on standardvarustuses Comfort-, Style-mudelitel. Eesmine parkimisabisüsteem on saadaval Style-mudelitele.

 


Garantii: 5 aastat läbisõidupiiranguta

Töölaua versioon