Lisatud 03.05.2021

Teeme selgeks uued EL-i rehvimärgised

1. mail 2021 jõustub määrus (EL) 2020/740, mis tähendab, et C1-, C2- ja C3-rehvid tuleb märgistada, muutes nii klientide kui ka tööstuse spetsialistide jaoks teadlike valikute tegemise lihtsamaks. Uued rehvimärgised annavad kiire ja selge ülevaate rehvide toimimisest; lisaks on üksikasjalikum teave saadaval veebis. Selles juhendis selgitatakse uusi reeglimuudatusi ja peamisi funktsioone, mis aitavad uutest märgistest rohkem teada saada.

 

Rehvimärgistest lühidalt

Kuidas mõjutab uus EL-i määrus minu rehvide märgistamist?

 

Lihtsustatud hindamissüsteem

Rehvid mõjutavad sõiduki kütusekulu kuni 20% ulatuses. Valides suure kütusesäästlikkusega rehvid, saad ühe paagitäiega sõita kaugemale ja vähendada CO2 heitkoguseid. Jagatud 5 klassi, märgised A kuni E: A (roheline): kõige suurem kütusesäästlikkus; E (punane): kõige väiksem kütusesäästlikkus.
Märkus: rehvirõhku tuleb regulaarselt kontrollida, et optimeerida kütusesäästlikkust ja märghaarduvust.

 

Märghaardumine

Suure märghaardumisega rehvidel on lühem pidurdusteekond, kui piduripedaal lõpuni alla vajutatakse. Äärmuslikes oludes võib sellel paaril meetril olla elu hind. Jagatud 5 klassi, märgised A kuni E: A (sinine): kõige parem märghaardumine; E (helesinine): kõige kehvem märghaardumine.
Märkus: rehvirõhku tuleb regulaarselt kontrollida, et optimeerida märghaarduvust; pidurdusteekonda tuleb alati arvestada.

 

Väline sõidumüra

Väiksema sõidumüraga rehvid vähendavad sõitmise mõju ümbritsevale keskkonnale. Jagatud 3 klassi: A, B ja C koos helilaine kujutisega.

A: vaikne
B: keskmine
C: mürarikas

 

Lumemärgis

See rehvi küljel kujutatud sümbol näitab, et rehv vastab rasketes lumeoludes tehtud lumekatsetel nõutud suutlikkusnäitajatele. See kehtib sõiduautode/maasturite, kaubikute ja veokite (C1, C2 ja C3) rehvide kohta erinevate tingimuste ja viidetega.

 

 

Jäämärgis

See sümbol kinnitab talverehvi suutlikkust toimida jäisel teel. See kehtib ainult sõiduautode/maasturite C1-rehvide kohta.
Märkus: jäämärgisega rehvid on spetsiaalselt loodud jäiste ja kinnisõidetud lumega kaetud teede jaoks ning neid tuleks kasutada ainult väga raskete ilmastikutingimuste korral (nt madalad temperatuurid). Jäämärgisega rehvide kasutamine vähem rasketes ilmaoludes (märjad teeolud või kõrged temperatuurid) vähendab nende haarduvust, eeskätt märjal teel, samuti juhitavust ja kulumist.

 

 

QR-kood

Skaneeri kood, et saada üksikasjalikku teavet toote kohta.

 

 

Soovid rohkem teada?

See on kokkuvõte EL-i rehvide märgistamise muudatuste kohta. Määruse kohta saad rohkem lugeda EL-i veebilehelt.

EL-i rehvimäärus

Töölaua versioon